PCR تیوب چیست؟

پی سی آر تیوب چیست؟

PCR تیوب چیست؟

یک گروه از میکروتیوب ها مخصوص واکنش PCR می باشد که اینگونه میکروتیوب ها،  PCR تیوب (PCR Tube) نامیده می شوند. در واکنش PCR طی سیکل‌های متعدد و شبیه به هم مواد درون تیوب تا دمای بالایی حرارت می بینند و مجدد خنک می شوند که معمولاً طی این روند، مواد واکنش PCR بارها سیکل تبخیر و میعان را تجربه می کنند. همچنین در نوعی از PCR به نام ریل تایم PCR (Real-time PCR)، در پایان هر سیکل میزان جذب و تابش ترکیبات فلورسنت به کمک پرتوهای نوری با طول موج های معینی سنجیده می شود.

بدین ترتیب PCR تیوب باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد که بتوان از آن در واکنش PCR بهره برد. از جمله آن ها    می توان به قابلیت انتقال حرارت بالا نام برد چرا که لازم است ترکیبات واکنش در یک سیکل چند ثانیه ای دماهای مختلفی را تجربه کنند و به همین دلیل باید بتوان تا جای ممکن حرارت به صورت دقیق و با سرعت بالا از دستگاه به ترکیبات واکنش منتقل کرد. که در این روند تیوب نقش بسزایی را ایفا می کند.

همچنین بدنه PCR تیوب باید به گونه ای طراحی شود که قابلیت پرتوهای نوری با طول موج های مختلف را بدون هیچ تغییری داشته باشد چرا که اندازه گیری پیشرفت واکنش در Real-time PCR وابسته به سنجش میزان جذب نوری می باشد که چنانچه تیوب واکنش پرتوهای را به خوبی منتقل نکند به طور مستقیم روی نتیجه واکنش تاثیر منفی خواهد گذاشت.

یکی دیگر از ویژگی های PCR تیوب، قابلیت محدود کردن میزان خروج ترکیبات تبخیر شده حین واکنش می باشد. اینگونه تیوب ها با توجه به جنسی که دارند امکان حذف کامل احتمال تبخیر و از دست رفتن مواد را ندارند. به همین دلیل هرچه طراحی و ترکیبات ساخت PCR تیوب بهتر باشد، این احتمال کاهش یافته که در نهایت به نتایج دقیق تری خواهد انجامید.

PCR تیوب های برند ahn ویژگی های متعددی در این راستا دارند که به برخی از آن ها در ادامه اشاره شده است:

  • حالت V شکل آن این امکان را می دهد که تمامی نمونه و یا محصول PCR را بتوان سمپل کرد و چیزی از دست نرود.
  • با داشتن بدنه نازک و یکدست امکان انتقال حرارت به خوبی فراهم شده است، بدین ترتیب زمان واکنش کوتاه تر و نتایج دقیق تر خواهند بود.
  • شفاف بودن تیوب این امکان را می دهد که بتوان به راحتی برای خوانش PCR از پایین تیوب مورد استفاده قرار گیرد.
  • طراحی ویژه و ارگونومیک آن ها بوده که این امکان را به کاربر می دهد که به راحتی و با یک دست با آن ها کار کرده و درب آن ها را باز و بسته نماید؛ در عین حال تحت فشارهای بالا به راحتی درب آن ها باز نگشته و اجازه از دست رفتن نمونه ها و مواد با ارزش و تحت تاثیر قراردادن نتایج را نمی دهد.
  • میزان تحمل در سانتریفیوژ زاویه ثابت: 18000g و در سانتریفیوژ زاویه متغیر تا 500g
  • تولید تمامی محصولات مصرفی این شرکت در فضاها و اتاق های تمییز صورت گرفته و این اطمینان را می دهد که تمامی محصولات به صورت RNase, DNase, Pyrogen, Human DNA, Metal Free تولید می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 4 =

به لیست انتظار بپیوندید ما هنگام رسیدن محصول به انبار به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.
Call Now Button