پیپتور اتوماتیک کپ مدل تمپو (CappTempo Pipette Controller)

CappTempo Pipette Controller

یکی از ابتدایی ترین و کاربردی ترین ابزارها در آزمایشگاه ها وسایل و تجهیزات مخصوص نقل و انتقال حجم ها می باشد. به همین دلیل با توجه به نوع آزمایشگاه، حجم مورد نیاز و نوع کاربری انواع ابزارآلات جهت انجام این امر طراحی و در بازار ارائه شده اند. از این ابزار می توان به سمپلرها، پیپت ها و دیسپنسرها اشاره نمود. علی رغم اینکه هدف اصلی تمامی این ابزار کشیدن یک حجم معین از یک مایع از یک ظرف و تخلیه آن در ظرف دیگری می باشد، با توجه به نوع کاربری تنوع و تفاوت ساختاری و ظاهری بسیار بین آن ها وجود دارد.
پیپت ها از ابزارهای قدیمی حجم سنجی در آزمایشگاه ها بوده و چه پلاستیکی و یک بار مصرف و چه شیشه ای هنوز هم جزو ابزارهای پرکاربرد در اکثر آزمایشگاه ها می باشند. اگرچه یکی از چالش های همیشگی در استفاه از آن ها، کشیدن حجم صحیح و دقیق بدون دردسر و بالاترین سرعت بوده است. پیپتورها و پیپت پرکن ها چه به صورت دستی و چه به صورت برقی این امکان را برای کاربر فراهم آورده اند که با اطمینان خاطر بیشتری از این ابزار کاربردی استفاده نمایند.
پیپتورهای برقی CAPP با داشتن سیستم ترمز ویژه EBS، این امکان را به کاربر می دهد که هنگام پر و خالی کردن پیپت در ابتدا با سرعت بالا حجم را جابجا کند و در انتها با نزدیک شدن به حجم دلخواه با فشردن یک دکمه سرعت به یکباره کم شده تا بدین ترتیب کاربر بتواند با دقت بالایی حجم هدف را انتقال دهد و عین حال کار را با سرعت نسبتا بالایی به انجام برساند. پیپتور CAPP می تواند یک پیپت 25 میلی لیتری را در در 5 ثانیه با سرعت 6 کاملا پر نماید.
نمایشگر دیجیتال آن نیز سرعت تخلیه و کشیدن و همچنین میزان باطری را به طور دقیق نشان می دهد و در هنگام کم بودن شارژ، صفحه روشن و خاموش می شود و بعد از 20 ثانیه در حالت خواب قرار می گیرد تا بتواند شارژ خود را زمان بیشتری نگه دارد و طول زمان قابل استفاده را بیشتر نماید. باطری آن از جنس لیتیوم بوده و در حالت شارژ کامل برای 8 ساعت می تواند کار کند. طراحی ویژه آن در 4 رنگ مختلف قابل ارائه می باشد. قسمت هولدر آن قابل اتوکلاو بوده و همچنین به هنگام شارژ نیز می توان از آن استفاده نمود. همچنین از پایه شارژ آن نیز می توان به صورت جداگانه بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 20 =

به لیست انتظار بپیوندید ما هنگام رسیدن محصول به انبار به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.
Call Now Button