نحوه صحیح کار کردن با سرسمپلر

سرسمپلر 1

نحوه صحیح کار کردن با سرسمپلر

به منظور بهره بردن کامل از سرسملپر، هنگام کار کردن با آن باید به نکات متعددی توجه نمود.

در اولین مرحله می بایست با توجه به حجم مورد نیاز و نوع سمپلر، سرسمپلر مناسب را انتخاب کرد. همچنین با توجه به نوع مایعات و حساسیتی که دارند می تواند استریل یا معمولی را برگزید.

بعد از انتخاب سرسمپلر مناسب، باید آن را در جایگاه قرار گیری تیپ بر روی سمپلر قرارداده و از محکم شدن آن اطمینان حاصل نمود. چرا که محکم بسته نشدن سرسمپلر و شل بودن آن، باعث نشت هوا به داخل سرسملپر هنگام عملیات سمپل کردن شده که در نهایت منجر به عدم دقت در حجم مورد نظر و خطا در آزمایش می گردد.

پس از این مرحله می‌توان با فشردن پیستون سمپلر تا مرحله یک آن، سرسمپلر را وارد مایع مورد نظر کرد و سپس به آرامی پیستون را رها کنیم تا آن وارد تیپ شود. در حین پر شدن تیپ از محلول نمونه باید دقت کرد که هیچ گونه حبابی در سرسمپلر ایجاد نشود، زیرا وجود حباب باعث ایجاد خطا در مقدار نمونه ‌برداری می‌شود. همچنین باید دقت شود که سرسمپلر به صورت عمودی وارد مایع مورد نظر شود تا میزان حجم برداشته شده حداقل خطا را داشته باشد. علاوه بر این باید توجه داشت که در مواقعی که از سرسمپلر فیلتردار استفاده می شود، عملیات سمپل کردن به شکلی صورت پذیرد که مایع هدف به فیلتر سرسمپلر برخورد نکند تا بدین ترتیب با خطا در حجم سنجی مواجه نشویم.

پس از برداشتن نمونه برای تخلیه آن، سرسمپلر را به سطح دیواره داخلی ظرف مورد نظر می‌چسبانیم و همزمان پیستون سمپلر را فشار می‌دهیم. این بار فشار باید تا مرحله دوم پیستون انجام گیرد تا اطمینان حاصل شود که تمام نمونه درون سمپلر تخلیه شده است.

پس از اتمام نمونه برداری با استفاده از دکمه خارج کننده سمپلر (Tip Ejector) سرسمپلر را از سمپلر جدا کرده و به داخل محفظه مخصوص waste منتقل میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 10 =

به لیست انتظار بپیوندید ما هنگام رسیدن محصول به انبار به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.
Call Now Button