میکروتیوب چیست؟

میکروتیوب چیست

میکروتیوب چیست؟

یکی از رایج ترین ظروف برای انتقال حجم های کم در آزمایشگاه میکروتیوب می باشد. با توجه به قابلیت جابجایی حجم های کم از 0.1تا 2میلی لیتر از آن ها می توان در آزمایشگاه های مختلف از جمله آزمایشگاه های حیطه بیولوژی و تشخیص پزشکی و همچنین در بخش های مختلف از جمله هورمون شناسی، بیوشیمی، مولکولی و سلولی بهره برد.

به منظور انتخاب بهترین میکروتیوب با توجه به مورد مصرف آن باید به نکات متعددی توجه نمود. یکی از این موارد جنس میکروتیوب می باشد، چرا که استفاده از مواد درجه 1 و تایید شده این امکان را به کاربر می دهد که از میکروتیوبی با بالاترین میزان شفافیت برخوردار باشد؛ همچنین چنین محصولاتی قابلیت تحمل فشارهای بالای مکانیکی و حتی شیمیایی را خواهند داشت مخصوصا اگر در بخشی مورد استفاده قرار می گیرند که با مواد شیمیایی خورنده و انواع حلال ها برخورد بیشتری وجود دارد. از طرفی در آزمایشگاه‌های سلولی مولکولی، با توجه به کار کردن با موادی که مقادیر کم آن ها ارزش بسیار بالایی دارد و یا مواد در مقادیر بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرند، تخلیه کامل آن ماده و عدم چسبیدن آن به بدنه میکروتیوب اهمیت ویژه ای خواهد داشت. یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، قابلیت تحمل دماهای مختلف و عدم تبخیر و از دست رفتن مایع مورد استفاده می باشد که یک میکروتیوب مناسب قابلیت تحمل دما از 80- تا 121 درجه سانتی گراد را دارد و درب آن اجازه تبخیر در دماهای بالا را نمی‌دهد. همچنین در صورت قرار گرفتن در دماهای بسیار پایین مقداری فضای اضافه در نظر گرفته شده که در صورت انبساط احتمال باز شدن و یا ترکیدن میکروتیوب را حذف می نماید.

یکی دیگر از ویژگی های مهم این میکروتیوب ها طراحی ویژه و ارگونومیک آن ها بوده که این امکان را به کاربر می دهد که به راحتی و با یک دست با آن ها کار کرده و درب آن ها باز و بسته نماید؛ در عین حال تحت فشارهای بالا به راحتی درب آن ها باز نگشته و اجازه از دست رفتن نمونه ها و مواد با ارزش را نمی دهد.

همچنین باید توجه داشت که تولید اینگونه محصولات مصرفی با توجه به حوزه و بخش مورد استفاده، در فضاها و اتاق های تمییز صورت گرفته و این اطمینان را می‌دهد که تمامی محصولات به صورت RNase, DNase, Pyrogen, Human DNA, Metal Free تولید گردند.

میکروتیوب ساخته شده توسط کمپانی AHN از تمامی مولفه های کیفی مورد انتظار در رابطه با میکروتیوب ها برخورد می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد:

  • ساخته شده از جنس پلی پروپیلن مورد تایید FDA
  • ظرفیت بالای تحمل فشار فیزیکی تا 25000g
  • حداقل چسبندگی
  • درب مخصوص سوزن های اتوماتیک
  • ناحیه مخصوص برچسب گذاری و درج اطلاعات
  • قابلیت تحمل دما در بازه 80- تا 121 درجه سانتی گراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 13 =

به لیست انتظار بپیوندید ما هنگام رسیدن محصول به انبار به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.
Call Now Button